Úvaha o lidské nezodpovědnosti a zbabělosti, ale také o pomoci a lásce

Přemýšlím, zda nezřídit na plotě našeho azylku kočičí baby box. Ne kvůli lidem, ale kvůli těm nešťastným kočičkám.
V poslední době nacházíme totiž na zahradě, na plotě i na sloupku naší branky opuštěná jedno – dvou měsíční koťata v různých taškách, přepravkách či krabicích. Někdy dotyčný „majitel“ přidá pár kapsiček, granulek, jindy se ani nepostará o to, aby koťata nemohla ze svého dočasného vězení utéct a my pak malé drobečky nacházíme vysílené a dehydrované různě po zahradě. A nebo je už ani nenajdeme…
Poslední událost by byla celkem k pobavení, kdyby nebyla k pláči.
Jen posuďte sami: k našemu domu v podvečer přijela záhadná postava. Ukryla své kolo za rohem, znovu nás nenápadně obešla a když usoudila, že vzduch je čistý, nasadila kapucu, připlížila se k domu a položila na sloupek naší branky přepravku s pěti koťaty, zazvonila na zvonek, rychle nasedla na kolo a zmizela.
Dotyčný „přízrak“ jsme poznali, ale usoudili jsme, že nemá smysl ho honit a volat k zodpovědnosti. Alespoň nás na koťata upozornil zvonkem a ta alespoň nemusela tropickou noc trávit zavřená v přepravce a promoklá noční bouřkou.

Těší nás, že nám lidé důvěřují a tak si jsou jisti, že se o koťata postaráme.
Co už nás ale vůbec netěší je fakt, že na nás přehazují svoji vlastní zodpovědnost. A to přitom stále říkáme: kastrujte, kastrujte, kastrujte …
Asi je to marné. Nebudeme to nikomu usnadňovat, proto kočičí baby box nezřídíme. Spíš se stále snažíme apelovat na veřejnost, aby se chovala zodpovědně. A také se snažíme získat co nejvíc domovů pro naše kočičky.
Třeba i prostřednictvím her, které k nám mohou přivést potenciální zájemce. Jedna taková hra pro děti se do podzimu objeví i na adrese www.kouzelny-svet-skritku.cz A pokud touhle formou naše kočky nezískají domov, ale děti a jejich rodiče se alespoň pobaví a získají zodpovědný přístup, budeme spokojeni.

Hezké prázdniny.